Dow Corning – najwyższej jakości silikony przemysłowe.

W dzisiejszych czasach do uszczelniania, montażu, łączenia oraz innych tego typu czynności używa się nowoczesne środki chemiczne, które znane są ogólnie pod nazwą silikony. Chyba większość z nas spotkała się już w swoim życiu z bezbarwną lub kolorową masą plastyczną, którą np. w łazienkach stosuje się do uszczelniania prysznicowych brodzików, wanien itp. rzeczy.

Podobne zadania i cele stawia się przed silikonami przemysłowymi, z tym że muszą cechować się dużo wyższymi parametrami wytrzymałościowo - użytkowymi, niż silikony przeznaczone do zastosowań domowych.

Jednym z światowych liderów w tej branży jest firma Dow Corning producent najwyższej jakości silikonów. Trudno wymienić cały asortyment tej firmy, wystarczy powiedzieć, że są to preparaty produkowane pod wieloma postaciami takimi jak np. masy, żele, zalewy, silikony płynne oraz specjalne. W każdej z tych grup Dow Corning dostarcza gotowe produkty, które cechują się bardzo dobrą przyczepnością, znakomitą wytrzymałością i odpornością na działanie szkodliwych czynników oraz doskonałą wydajnością. W grupie silikonów służących do uszczelniania na szczególną uwagę zasługują np. Dow Corning 730, Dow Corning 734 (płynny klej).

Równie znakomitymi parametrami wykazują się jednoskładnikowy klej, a zarazem uszczelniacz Dow Corning 3145 oraz wysoskotemperaturowy Dow Corning 736. Więcej szczegółowych informacji możemy zasięgnąć na stronie dystrybutora - firmy Univar.

SZLIFIERKA WODNA

szlifierki oscylacyjne

SZLIFIERKA KĄTOWA

szlifierki pneumatyczne

SILIKONY

dow corning